ΠΡΟΣ ΚΑΘΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ

Λαμβάνοντας υπόψη τις προσφορές που υποβλήθηκαν σύμφωνα με την προκήρυξη της πενθήμερης εκδρομής της Γ΄ Τάξης του σχολείου που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δ.Ε. Ν. Ρεθύμνου, η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών επέλεξε ομόφωνα την πιο συμφέρουσα απ' όλες τις απόψειςπροσφορά που υπέβαλε το ταξιδιωτικό γραφείο Agia Galini Travel που ανέρχεται στην τιμή των 264? ανά άτομο. Για λεπτομέρειες της επιλογής σε κάθε ενδιαφερόμενο θα γωστοποιηθεί η Πράξη Αξιολόγησης των προσφορών.

Εκδρομές 2013 - 2014

Άνοιξη 2014: Εκδρομή της Α' Λυκείου στο πλαίσιο του Περιβαλλοντικού Προγράμματος "Ως ενεργός πολίτης ερενώ και προτείνω αειφόρους τρόπους διαβίωσης" στο Κ.Π.Ε. Λάρισας

Εκδρομές 2012 - 2013

Άνοιξη 2013: Εκδρομή της Α' Λυκείου στο Κ.Π.Ε. Καστοριάς στο πλαίσιο το Περιβαλλοντικού προγράμματος

"Ρητορική και ρητορεία για το νερό: Από τα ρω του Δημοσθένη στα σύγχρονα debate" .

Άνοιξη 2013: Εκδρομή της Β' Λυκείου στην Πάτρα στο πλαίσιο Πολιτιστικού Προγράμματος.

amfissa1

Στο πλαίσιο των περιβαλλοντικών προγραμμάτων

α) "Η πόλη μου μέσα από τις πέντε αισθήσεις" και

β) "Ο κήπος ... πάει σχολείο!"

που υλοποιούνται στο σχολείο μας (Α΄ ΤΑΞΗ)

φέτος τον Μάρτιο επισκεφθήκαμε το Κ.Π.Ε. Άμφισσας.

Επισκεφθήκαμε -μεταξύ άλλων- τον αρχαιολογικό χώρο των Δελφών, το Ναυτικό Μουσείο του Γαλαξιδείου, την παλιά πόλη της Λιβαδειάς, την Αράχωβα κ.ά.

Στο Κ.Π.Ε.:  amfissa17

Έρευνα πεδίου στο Γαλαξείδι:

amfissa3amfissa9

Στον αρχαιολογικό χώρο των Δελφών:

amfissa14